Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Турійські пасічники знайшли порозуміння з сільгоспвиробником

15:31 27.07.2018
634

В облдержадміністрації під головуванням заступника голови ОДА Сергія Кошарука відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Одним з питань, 24 липня, розглянули стан справ з підмором бджіл в області внаслідок використання агроформуванням отрутохімікатів, – повідомляється на сайті Департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації.

Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко проінформував про випадок загибелі бджіл у Турійському районі: «Ситуація резонансна, адже вперше стався випадок у таких великих масштабах. Головою облдержадміністрації оперативно було створено робочу групу та затверджено її склад. Завдячуючи оперативності ситуацію врегульовано».


23-25 травня, в наслідок порушень обробітку посівів засобами захисту рослин, відбулася часткова загибель бджіл у 17 пасічників. Робоча група спрацювала оперативно. Вперше за всю історію довелося працювати в таких масштабах – було обстежено вулики пасічників (291 бджолосім’ю). Робоча група виїжджала двічі для вияснення причин, які призвели до такої ситуації.

Лабораторно підтверджено вміст інсектицидів у сумішах, якими проводили обробіток посівів, що і стало причиною часткової загибелі бджіл (20-25%).

Відбулося чотири засідання робочої групи та протягом двох тижнів вдалося віднайти порозуміння. Керівнику підприємства, яке проводило обробіток посівів, рекомендували компенсувати завдані збитки внаслідок часткової загибелі бджіл.

9 червня Юрій Горбенко, перший заступник голови Турійської райдержадміністрації Леонід Марчанчин та директор ТзОВ імені Лесі Українки Сергій Герез провели зустріч з усіма пасічниками з приводу досягнення порозуміння шляхом компенсації завданих збитків. Із 17 пасічників - 12 погодилися на часткову компенсацію, 5 вирішуватимуть питання в судовому порядку.

«Ми справилися з даною роботою за два тижні. Набралися великого досвіду. До нас уже дзвонять за порадами із південних регіонів України, адже така тенденція має поширення по усій країні. Практика пошуку порозуміння між підприємством та пасічниками є дієвою», – зазначив Юрій Горбенко.

До слова, після вирішення питання із загибеллю бджіл у Турійському районі, на адресу голови облдержадміністрації та директора департаменту АПР надійшли подяки від Спілки пасічників України за плідну співпрацю, розуміння проблем бджільництва та особистий внесок у вирішення проблем пасічників. Також подяка надійшла від пасічників Турійського району за допомогу у розслідування потрави бджіл.

На завершення Юрій Горбенко продемонстрував, які заходи з реформування галузі бджільництвапроводить Офіс ефективного регулювання спільно з Мінагрополітики України для запобігання виникнення подібних ситуацій.

Про стан справ з підмором бджіл на територій області в наслідок використання неліцензованих отрутохімікатів та заходи щодо заборони їх використання та забезпечення контролю інформувала начальник управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в області Світлана Рабчевська.

Вона повідомила, що у першому півріччі 2018 року господарства області використали 831 тонну засобів для захисту рослин. Фахівці провели 12 перевірок і видали 6 приписів про порушення, зокрема, через неповідомлення пасічників про хімічну обробку землі. Цьогоріч не виявили фальсифіковані пестициди. Востаннє фальсифікат виявляли у 2013 році.

Інформацію доповнив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеренарії ГУ Держпродспоживслужби в області Анатолій Тимофіюк.

Віце-президент спілки пасічників України Володимир Дмитрук повідомив, що громадські організації та органи державної влади повинні спільно працювати, щоб навести лад у галузі бджільництва, адже Україна – лідер в Європі та третя в світі по експорту меду. Також пасічник зауважив, що на Волині є порозуміння між громадським організаціями та владними структурами, зокрема з Департаментом АПР співпраця з першого дня створення громадської організації. Лише завдяки співпраці можливо швидко реагувати та оперативно вирішувати подібні питання, впевнений Володимир Дмитрук.

Коментарі

Валя

21:09 27.07.2018

хто єту праститутку коширука поставил замом ,просто дурдом !

Бжілка

08:23 28.07.2018

ЯДИКОМ ЇХ ТАМ УСІХ ПОСИПАТИ

Волинянин

09:21 30.07.2018

Невже не соромно в таку гарячу пору протирати штани такій кількості чиновників. Для кого ви проводите оті засідання, результату від яких = ноль. Пане Горбенко Ю. з купленим званням " Заслужений працівник сільського господаства" , що Ви взагалі у своєму житі зробили у цій галузі, щоб ще когось вчити, перестаньте вислужуватись, якщо можете займіться конкретною справою.

Олена

10:46 01.08.2018

Скільки з вищеназваних "пасічників" офіційно зареєстровані та сплачують податки та чи у відповідності до вимог законодавства розміщені іх пасіки? А з фермерським господарством як в украінській казці "битий не битого везе". Сплати податки ще й неофіційні бджоли оплати. Порядок наведіть спочатку з нелегальними пасіками, а не "реформуєте" бардак. Шуму наробили тільки тому, що Губернатор в район заіхав. Чотири рази "засідали", видно було біля чого. Щось не видно жодного податківця? Які податки заплатили 17 пасічників? Чи включили в деларацію на субсидію доходи від пасіки?

20 січня
Вчора
18.01.2019
17.01.2019
16.01.2019
15.01.2019
14.01.2019
13.01.2019
12.01.2019
11.01.2019
10.01.2019
09.01.2019
08.01.2019
07.01.2019
06.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин