Приватизація городів та відпочинок молоді: у Свинарині та Купичеві звітував староста

28 Червня 2021, 12:40
Звіт старости 2405
Звіт старости

У Свинарині та Купичеві відбулися сходи селян, на яких місцеві мешканці обговорили низку хвилюючих їх питань та заслухали звіт старости Сергія Костя.

Про це йдеться на сайті Турійської ТГ.

До старостату входить чотири села – Купичів, Нири, Свинарин, Чорніїв. Кількість населення – 1490 людей. Діє дві школи, два заклади дошкільної освіти, Купичівська амбулаторія, пункт швидкої допомоги, медичний пункт. Є клубні заклади у селах Свинарин та Чорніїв, а Купичівський «квартирує» у колишньому кафе, оскільки приміщення клубу згоріло.

Діє три православні церкви і, як зауважив староста, протистоянь між вірянами немає. Торгова мережа складається з приватного сектору, нещодавно відкрився магазин у Нирах. Населення обслуговує відділення пошти сіл Купичів та Свинарин. На території старостату господарює два сільськогосподарських кооперативи – «Дружба» та «Батьківщина».

На зустрічі з селянами у Свинарині були присутні Турійський селищний голова Олексій Безсмертний, депутати Турійської селищної ради, керівник місцевого господарства і депутат Павло Корецький. На жаль, самих селян прийшло мало, тож збори мали характер не офіційного звіту старости, а робочої зустрічі, на якій можна було почути проблеми мешканців.

Підіймалися питання благоустрою села та місцевого кладовища, а також добудова на ньому каплички, зрізання аварійних дерев обабіч доріг. Павло Корецький розповів, що господарство «Батьківщина» здійснює ремонт клубу в селі Чорніїв, в планах – перекриття клубу у Свинарині. Також говорилося про ремонт у медпункті. Ще однією проблемою є автобусне сполучення. Підіймалося й питання про подальшу долю свинаринської школи.

Збори у Купичеві були масовішими – на них прийшли 67 людей із сіл старостату. Під час свого звіту Сергій Кость зазначив, що проблем у селах багато: створення робочих місць, дороги, благоустрій, як залучити приміщення закладів, які не функціонують, створення будинку відпочинку для молоді, проведення вуличного освітлення та інші. Під час зборів мешканці сільської громади підіймали питання доріг, благоустрою, освітлення, створення реабілітаційного центру, закриття «точок», де продають самогон.

Після обговорення відбулося голосування. Із присутніх на зборах 18 людей проголосували за те, щоб визнати роботу старости задовільною, 13 – проти і 36 – утрималися.

Після звіту старости учасники зборів обговорили земельні питання. Староста Сергій Кость озвучив, що геокадастр передав землі громаді, і тепер люди можуть подавати заяви у ЦНАП для приватизації городів. Мова велася і за землі запасу та резерву, на яких мають бути випаси для тварин. Староста сказав, що п’ятеро учасників АТО їхнього старостату ще не скористалися правом на отримання до двох гектарів землі для ведення особистого селянського господарства. Велася мова і про 44 гектари землі, які геокадастр без відома громади продав на аукціоні. Говорилося про землі, які можуть бути розпайовані.

Петро Камельчук озвучив намір за підтримки селян через суд добиватися повернення громаді проданих на аукціоні 44 гектарів землі.

На зустріч до селян приїхав підприємець Сергій Мартиняк, який висловив бажання орендувати землі на території цього старостату. Він озвучив свої пропозиції, зокрема суму орендної плати, яку готовий платити за кожен гектар.

Читайте такожЩо робити фермерам після відкриття ринку землі: можливості та нововведення 

Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024
25.04.2024