21 листопада – День гідності та  свободи

21 Листопада 2020, 10:00
500


 Сьогодні українці відзначають свято, що уславлює дві значні українські революції 2004 та 2013 року. 

Ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які беруть участь у війні на сході держави, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

  Історія свята
День гідності та свободи - це досить "молоде" свято, яке було започатковано у 2014 році указом Петра Порошенка 21 листопада кожного року. Встановлене воно на честь Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. 
Свято стало наступником Дня свободи, яке відзначалося 22 листопада в честь Помаранчевої революції та було скасоване Віктором Януковичем. Днем свята обране 21 листопада - дата одразу двох визначних для України подій: президентських виборів 2004 року, які стали початком Помаранчевої революції, та початку Євромайдану.

 В 2004 році 21 листопада відбулися вибори президента, на яких Віктор Янукович переміг Віктора Ющенка. Результати виборів і фальсифікації обурили українців, і тисячі протестувальників зібралися на Майдані незалежності. Після кількох тижнів Помаранчевої революції Верховний суд назначив повторне голосування, на якому переміг Ющенко.
 В 2013 році відбулися трагічні події на Майдані, які коштували життя багатьом громадянам. Тоді з 21 листопада тисячі громадян зібралися на Майдані незалежності з протестами проти курсу на Росію. Протягом трьох місяців протестувальники вимагали продовжити Євроінтеграцію та припинити застосування грубої сили до громадян.

18-20 лютого відбулися жорсткі сутички з протестувальниками. Десятки українців загинули, а президент Віктор Янукович втік з країни.
В честь подій Помаранчевої революції та Євромайдану встановлене сьогоднішнє свято. Воно прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини.
 Православне свято Михайла
21 листопада в православній церкві відзначається день пам'яті архангелів Гавриїла, Рафаїла, Уриїла, Селафиїла, Ієгудиїла, Варахиїла та Ієремиїла, а також святкується собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.
У народі 21 листопада відзначався Михайлів день. За старих часів на Михайла влаштовували добре ситне свято. У людей залишалося багато хліба і запасів після зібраного врожаю, були виручені за торгівлю гроші, а ось основні сільськогосподарські роботи вже завершені.

А тому на Михайла намагалися не працювати, а гуляти і бенкетувати. Також не забували пригостити домовика і поставити йому миску з кашею, щоб не докучав господарям. А ось за тиждень після Дня Михайла, 28 листопада, починалася Пилипівка – 40-денний Різдвяний піст.

Коментар
20/10/2021 Середа
20.10.2021
19.10.2021
18.10.2021