Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Які товари забороняють ввозити в Україну
Які товари забороняють ввозити в Україну

Які товари забороняють ввозити в Україну

13:24 25.05.2019
366

У період літніх відпусток, що нині розпочинається, навантаження на автомобільні пункти пропуску у європейському напрямку традиційно збільшується, відтак – частіше лунають запитання волинян про правила митного контролю під час пропуску товарів, які люди складають у свої валізи перед мандрівкою.

За статистикою 2019 року, щомісяця державний кордон України у зоні діяльності Волинської митниці ДФС перетинає понад півмільйона громадян.

У серії матеріалів на цю тему у Волинській митниці ДФС роз’яснили вимоги розділу 12 Митного Кодексу України «Особливості пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами».

Усі товари, які гіпотетично можна скласти у ручний або супроводжуваний в автомобілі багаж, у контексті переміщення через державний кордон України діляться на умовні групи:

 • Заборонені для транскордонного переміщення.
 • Обмежені для транскордонного переміщення.
 • Обмежені у кількості для транскордонного переміщення.
 • Обмежені у кількості для транскордонного переміщення без сплати митних платежів.
 • Особисті речі.

У цій публікації Волинська митниця звертає увагу на заборонені товари, переміщення яких громадянами не допускається (незалежно від їх обсягів чи характеристик):

 1. Отруйні, сильнодіючі, вибухові речовини.
 2. Ртуть, рідкісноземельні метали у чистому виглядi, у сумiшах або сплавах, срібло, золото чи платина у необробленому виглядi або у виглядi порошку, інші дорогоцінні чи рідкісні метали або їх брухт.
 3. Радіоактивні матеріали.
 4. Необроблені лісоматеріали, продукція рослинництва (насіння), тваринництва або мисливського господарства (наприклад, шкури хутрових тварин).
 5. Зброя, боєприпаси до неї, частини вогнепальної нарізної зброї.
 6. Спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.
 7. Наркотичні засоби.
 8. Психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори або фальсифіковані лікарські засоби.
 9. Культурні цінності.

Спроби перемістити такі товари через державний кордон України визнали суспільно небезпечним злочином – контрабандою. Карається відповідно до Кримінального Кодексу України й тягне за собою позбавлення волі.

Відтак, один грам канабісу або радію, затертий «квартник» Казимира Великого чи забутий у «бардачку» саморобний мисливський ніж здатні зіпсувати відпустку від початку подорожі. Їх не повинно бути серед ваших особистих речей.

Коментарі
18 вересня
Вчора
16.09.2019
15.09.2019
14.09.2019
13.09.2019
12.09.2019
11.09.2019
10.09.2019
 • Продам
 • Куплю
 • Здам
 • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин