Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Три села Турійського району можуть увійти до Ковельської громади
Три села Турійського району можуть увійти до Ковельської громади

Три села Турійського району можуть увійти до Ковельської громади

09:47 10.07.2018
821

В області продовжується робота над створенням перспективного плану Волині без «білих плям».

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Так, до обговорення зникнення «білих плям» на Ковельщині долучилися заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, начальник відділу регіональної політики управління містобудування та архітектури Волинської обласної державної адміністрації Ірина Лебедюк, радник із питань місцевих фінансів Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Матвіюк, голова Дубівської ОТГ Роман Троцюк, голови сільських рад Ковельського району тощо.

Нагадаємо, що раніше Сергій Кошарук вніс ініціативу щодо вивчення громадської думки з приводу добровільного об’єднання міста Ковеля з селами Білин, Колодниця, Зелена, Воля-Ковельська Ковельського району та Ружин, Городилець, Клевецьк Турійського району в Ковельську міську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у місті Ковелі.

Тому й відбулися робочі зустріч і селах Білин, Зелена та Тойкут. Метою цих зустрічей і було формування перспективного плану без «білих плям».

Так, у Зеленій ще мізкують над перспективами децентралізації, але у ході зустрічі було домовлено про попереднє включення до Ковеля у перспективному плані. Якщо ж відбудуться якісь зміни, то відповідно, будуть внесені зміни до перспективного плану області. Також радники Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування покажуть Зеленій переваги від децентралізації.

У Білині виникли побоювання щодо малого представництва депутатів після об’єднання у Ковельській міській раді, адже вони вболівають за інтереси своїх жителів. Але після обговорення було вирішено, що у перспективному плані Білим буде попередньо входити до ймовірної Ковельської ОТГ.

Подібна розмова відбулася у Тойкуті. Якщо говорити про позицію тойкутчан, то вони не проти об’єднутися у будь-яку ОТГ, аби тільки центр був у Тойкуті. У підсумку після обговорення Тойкут згідно з перспективним планом теж вирішив доєднуватися до майбутньої Ковельської ОТГ.

За словами Сергія Кошарука, децентралізація – це ліки для українського суспільства, і люди повинні брати активну участь у житті громади. Голова районної ради Андрій Броїло зазначив, що реформа децентралізації стосується більше не кількості, а якісної спроможності територіальних громад, що дасть можливість покращення якості життя і економічного зростання.

Коментарі
22 лютого
Вчора
20.02.2019
19.02.2019
18.02.2019
17.02.2019
16.02.2019
15.02.2019
14.02.2019
13.02.2019
12.02.2019
11.02.2019
10.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин