Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Відремонтована дорога
Відремонтована дорога

Дорогу в турійському селі відремонтували за новітньою технологією

13:37 26.06.2018
382

Дорогу в селі Чорніїв ремонтують за технологією, яку в Україні запровадили лише минулого року.

Технологія працює за принципом регенерації існуючого покриття. Ремонт дороги саме таким способом втричі дешевший, ніж асфальтне покриття. Про це йдеться на особистій сторінці голови ОДА Олександра Савченка у Facebook.

Тим не менш, технологія в Україні ще не сертифікована. Савченко каже, що на це піде не менше року, адже система, яка супроводжує процес сертифікації, у нас дуже неефективна.

Вперше на Волині випробувати технологію ремонту вирішили на дорожному покритті у селі Чорніїв Турійського району.

«Це вирішує наші завдання побудови доріг між населеними пунктами, особливо між районними. Якщо нам вдасться отримати доступ до відповідних матеріалів - а їх потрібно закупляти за кордоном, в Україні їх немає. То я думаю, що з регіональними дорогами місцевого значення буде значно простіше, набагато дешевше і їх буде набагато більше», – каже Савченко.

Необхідні матеріали закупляють за кордоном – у Білорусі, Швейцарії, Польщі. Саме там техніку такого відновлення доріг вивчали на міцність.

За два тижні встигли відремонтувати 1,6 кілометрів дороги. Це відбувається за державні кошти.

Детально про процес ремонту розповів Роман Федоринчук: «Існуюче покриття ми регенеруємо, додаємо цемент та добавку, 10-15% нового матеріалу, це все перемелюється і робиться монолітна основа. Слабкість місцевих доріг полягає в тому, що немає основи і вони починають розвалюватися. А ми робимо основу від 20 до 30 сантиметрів і після цього вже кладемо асфальтобетон.
Така технологія підходить для білощебеневих, глинистих доріг та тих, в яких немає основи. До перемеленої маси матеріалу додають спеціальний стабілізатор, який укріпляє саму основу. Окрім того, він мінімізує потрапляння вологи в основу, що забезпечує довговічність покриття. Спеціальна установка, яка перемелює матеріал коштує 100 тисяч доларів, але вона одразу формує після себе дорожнє полотно, тому на думку будівельників вона швидко окупиться.»


Голова Турійської районної ради Ольга Черен зауважила, що ремонт цієї дороги – наболіле питання і для селян, і для району.


«Ця дорога для нас була дуже важлива, вже от 8 років, як я працюю головою районної ради, питання піднімалося і на сесіях, і на комісіях, тому що навіть в цьому селі дорога вже була непроїздна», – зауважила посадовиця.


Ольга Черен, що сподівається, що згодом таку ж дорогу прокладуть до володимир-волинської траси, аби люди мали хороше сполучення між містами. Натомість обласні чиновники кажуть, що і надалі впроваджуватимуть новітні технології, аби максимально відремонтувати волинські дороги.;
Коментарі
21 вересня
Вчора
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
13.09.2018
12.09.2018
11.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин