В урочищі Вовчак вшанували воїнів УПА і співали повстанські пісні

02 Жовтня 2023, 10:11
В урочищі Вовчак вшанували воїнів УПА і співали повстанські пісні 1351
В урочищі Вовчак вшанували воїнів УПА і співали повстанські пісні

Напередодні Дня захисника і захисниць України в урочищі Вовчак, який є свідком нескореності та незламності духу свободи нашої нації, зібралась велика українська родина на обласний патріотичний фестиваль повстанської пісні «Вовчак – Волинська Січ».

Про це інформують на сторінці Турійської селищної ради у фейсбук.

Проведення цього масштабного патріотичного заходу було започатковано задля вшанування полеглих за волю і єдність України, національно-патріотичного виховання молоді, популяризації повстанських пісень та створення нових сучасних патріотичних творів. Цьогоріч захід носив ще одну мету – збір коштів на Збройні сили України.

Традиційно фестиваль розпочався урочистою ходою, під звуки повстанських пісень учасники рушили до місця земного спочинку повстанців. Хвилиною мовчання присутні вшанували Героїв російсько-української війни. Дзвін пам’яті на честь кожного загиблого нашого земляка розбивав тишу і серця присутніх. Звучали їх імена і сльози щему та болю зривалися з очей присутніх.

У молитві згадали воїнів Української повстанської армії, опісля лягли квіти до підніжжя пам’ятного знаку борцям за незалежність нашої держави.

До учасників та глядачів фестивалю звернулися Турійський селищний голова Олексій Безсмертний, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, начальник управління культури Волинської ОДА Валерій Дмитрук та директорка обласного науково-методичного центру культури Любов Рожнова.

Свою творчість подарували глядачам майже пів сотні аматорських колективів, які представляли до 30 територіальних громад Волині. На фестиваль також завітав колектив з Львівщини – члени братства ветеранів імені Романа Шухевича «Нескорені».

Турійщину представили творчі колективи «Кант» і «Сузірʼя». Звучали повстанські, стрілецькі пісні, патріотичні твори, які відображають боротьбу нашого героїчного народу в російсько-українській війні.

Колориту фестивалю додав ярмарок робіт майстрів Турійщини, експозиція українського інституту національної пам’яті «Комунізм = Рашизм», виставка робіт учасників Володимирської художньої школи імені Миколи Рокицького та низка інших тематичних локацій. Працівники культури та бібліотек Турійщини також приготували різноманітні смаколики, а виручені кошти підуть на ЗСУ.

Коментар
14/07/2024 Неділя
14.07.2024
13.07.2024