У Соловичах сплели павука, який можуть внести до Книги рекордів України

У Соловичівському ліцеї відбувся заключний етап проєкту «Навчати та вчитися за допомогою нематеріальної культурної спадщини», який об’єднав майстринь, педагогічну та культурну спільноту Турійщини.
Про це інформують на сторінці «Турійська громада: сьогодення» у фейсбук.
Реалізовувався проєкт упродовж шести місяців за сприяння громадської організації «Центр розвитку «Демократія через культуру» за підтримки Фонду ЮНЕСКО.
Красномовна назва «Гостини в Соловичах із соломоплетіння», говорила сама за себе. Адже фінал був по-домашньому теплим, творчим, яскравим і автентичним. Виставка робіт із соломки учнів та їх наставниці Мирослави Гловацької, а ще світлини та виставка робіт першого натхненника цього ремесла Олександра Коптюка, «Лісова пісня» Валентини Якимович, – все це створювало ту неповторну атмосферу творчості і краси.
Щедро ділилися враженнями від проєкту діти, вчителі, адже вивчення предметів із залученням елементів давнього ремесла соломоплетіння – абсолютно новий. У цикл уроків на основі соломоплетіння були включені досить різні предмети: математика, образотворче мистецтво, українська мова, трудове навчання, музичне мистецтво.
«Такі зустрічі приносять плоди для громади, згуртовують, єднають цілі покоління. Тут час зупиняється... зупиніться і ви, щоб побачити красу… Колосся дає нам поживу, а солома служить для виготовлення оберегів, які є символами роду та енергією Всесвіту», – говорили під час зустрічі ведучі.
Щоб відчути цю енергію, запрошені на гостину долучилися до майстер-класу із плетіння павука, який вражає своїми розмірами і вже може бути занесений до Книги рекордів України.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром