На Турійщині заклали калинове коло, яке стане початком історико-екологічного комплексу

Біля села Радовичі, в урочищі Криниця на Турійщині започаткували новий історико-екологічний комплекс «Зв’язок поколінь».
Закладання комплексу розпочалося з висадження калинового кола і дубів 20 серпня. Кущі калини висаджували посадовці, військові, молоді пари та діти.
Згідно Літопису Української Повстанської Армії у 1943 році між селами Радовичі і Туличів в урочищі Криниця відбувся один з найбільш переможних боїв воїнів УПА з фашистами. Саме тому у цьому місці вирішили встановити пам'ятний знак як символ незламності українського народу.
Окрім цього, гасло цієї акції – «Посади дерево за себе та за побратима, який поліг за Україну». Це робиться, щоб вшанувати пам'ять Героїв-захисників рідної землі.
Коло калинове символізує єднання української родини, передачу в спадок всіх традицій, оберегів та символів. Саме ці рослини стануть символами «Зв'язку поколінь».
Ідейними натхненниками такого комплексу виступили голова Українського Союзу ветеранів Афганістану та Чорнобиля, виконавчий директор громадської спілки «Зв'язок поколінь» Олександр Тимченко, представник спілки з Буковини Віктор Гуйвана та представник спілки з Волині Дмитро Гегера.
«Віктор Петрович говорить: «Сашко, досить пити горілку. Давай щось після себе залишати. От дерева садити. Висадимо 100 дерев в одному місці, другому, третьому... по всій Україні. Помремо, але після нас щось залишиться». Все за екологію. Діти – наше майбутнє», – розповів про задум акції Олександр Тимченко.
Інший організатор акції провів історичні паралелі.
«Коло – це символ нескінченності. Калина – вогонь та кров наших звитяг. Це проходить крізь покоління. Байда Вишневецький заснував Запорізьку Січ. Від Святослава, від козаків ... І сьогодні, ми своїми енергіями, помислами, серцями, дією рук закладаємо схрон нашого часу, попри війну. Щоб через віка наші правнуки споживали звитяги нашого часу», – сказав під час промови Дмитро Гегера.
На пам'ять нащадкам під калинове коло закопали капсулу часу, яку повинні відкрити через 50 років.
Також під час заходу запалили символічне вогнище і урочисто вистрілили з козацької гармати.
Комплекс планують розвивати. На стенді можна було побачити проєкт, як буде виглядати повністю комплекс у майбутньому. Окрім цього, цей проєкт – міжнародний. Продовжити акцію із висадження дерев планують підтримати в 11 країнах, серед яких Польща, Грузія, Вірменія, Голандія, Болгарія, Литва, Латвія, Естонія, Франція.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром