Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Гроші за догляд: що мають знати турійчани, яким виповнилося 80 і більше, про соціальні гарантії

15:00 25.11.2020
743

Як після нової постанови Кабміну фізичні особи можуть отримувати кошти за догляд.

Про це нагадали турійчанам спеціалісти управління соціального захисту райдержадміністрації. Зокрема вони розповіли, що 29 липня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив Постанову №633 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд», якою встановлено виплату щомісячної державної соціальної допомоги на догляд одиноким пенсіонерам, яким виповнилося 80 та більше років, та які потребують постійного стороннього догляду( крім осіб з інвалідністю І групи та осіб, які отримують соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров`я на виробництві, відповідно до Закону України « Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування»).

Допомога на догляд призначається і виплачується за умови, якщо за одинокою особою не здійснюють догляд та не отримують такі соціальні виплати: компенсації на догляд, передбаченої Законом України «Про соціальні послуги», щомісячні компенсаційні виплати, які призначені відповідно до постанов КМУ «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян» від 26.07.1996 № 832 та «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» від 29.04.2004 № 558.

Для призначення соціальної допомоги на догляд, одиноким особам, яким виповнилося 80 та більше років необхідно надати до управління соціального захисту населення такі документи: заяву, декларацію та висновок лікарської-консультативної комісії.

Розмір допомоги становить 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 684,80 грн (1712 грн – прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність *40% = 684,80 грн).

Довідково: одинока особа - це особа, яка не має працездатних родичів, зобов'язаних за законом її утримувати. Відповідно до статті 51 Конституції України, повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Відповідно до статті 202-203 Сімейного Кодексу, повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. Дочка, син крім сплати аліментів зобов'язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
25 січня
Сьогодні
Вчора
23.01.2021
22.01.2021
21.01.2021
20.01.2021
19.01.2021
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю