12 наслідків коронавірусу після одужання та як їх позбутись, – пояснення лікаря

21 Листопада 2020, 10:30
фото ілюстративне 672
фото ілюстративне

 У людей після одужання від COVID-19 ще тривалий час можуть зберігатись певні симптоми. Зокрема, підвищена пітливість, температура, апатія і навіть повторне запалення легень. Симптоми не є приємними, але вони минуть, втім обстежити організм таки варто.

Довготривалі наслідки після інфікування коронавірусом

У людини після одужання від COVID-19 можуть з'явитися заїди, білий наліт на язику, відчуття дискомфорту в роті, кандидоз. Про це пише 24 канал, посилаючись на розповідь львівського  лікаря Тараса Жиравецького  на його сторінці у фейсбук.

За словами лікаря, молоді люди швидко відновлюються після коронавірусної хвороби.

«Якщо вам до 30 років, ви за 14 днів відновитесь і забудете, що хворіли. Організм розумний, і сам відновить себе, мікрофлора у кишківнику після антибіотику також відновиться самостійно до 14 днів без пробіотиків»,  – зазнвчив Тарас Жиравецький.

Але навіть після того, як вірус зникне з організму, багато людей можуть відчувати наслідки хвороби. Лікар розповів, що буває найчастіше і що варто робити в такому разі. 

Які ускладення можуть бути після COVID-19

 1. Пітливість. Підвищене потовиділення може залишатись ще кілька тижнів, зокрема при фізичному навантаженні, або вночі.
 2. Температура 37,2. Незначне підвищення температури частіше зустрічається в тих пацієнтів, які є алергіками і мають високий igE. Або причиною температури може бути активація герпес вірусів на фоні зниження імунітету.
 3. Відчуття апатії і постійної втоми.
 4. Повторне запалення легень, внаслідок бактерійних інфекцій, що не пов'язані з коронавірусом. Так відбувається через ослаблення організму.
 5. Загострення геморою. Так часто буває після тривалого курсу антибактерійних. В такому випадку слід звернутись до проктолога.
 6. Загострення подагри. Варто проконсультуватись з лікарем щодо того, як контролювати сечову кислоту, а також щодо доцільності дієти.
 7. Схуднення. Більшість пацієнтів з надмірною вагою худнуть після COVID-19.
 8. Виникнення тромбозів.  
 9. У пацієнтів з цукровим діабетом спостерігають збільшення рівня глюкози та глікованого гемоглобіну.
 10. 14-20 днів можуть бути вищі печінкові проби, як наслідок приймання нестероїдних протизапальних.
 11. Кашель продовж місяця і втрата нюху може на кілька місяців – теж часті довготривалі прояви.
 12. Головний біль триває від початку інфікування до 14-20 дня. Проходить без спеціального лікування, але зменшити його важко.

  Після того, як ви побороли коронавірус, варто пройти обстеження.

Які аналізи варто здати після COVID-19:

 загальний аналіз крові,реактивний протеїн, феритин, д-димери, алт, аст, ггт, білірубін загальний та прямий,креатинін,сечовина, сечова кислота, залізо, глюкоза.

 

 

Коментар
20/10/2021 Середа
20.10.2021
19.10.2021
18.10.2021