Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

20 листопада - Всесвітній день відмови від куріння

08:30 20.11.2020
252


20 листопада – яке сьогодні свято, іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події та чого не можна робити.
20 листопада — 324-й день року (325-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 41 день.

Свята і пам’ятні дні

Всесвітній день дитини Всесвітній день відмови від куріння День індустріалізації Африки
Свято III Універсалу (День проголошення УНР, 1917, неофіційно)
Іменини
20 листопада День ангела відзначають: Михайло, Олександр, Олексій, Опанас, Богдан, Валерій, Веніамін, Григорій, Євгеній, Єлизавета, Іларіон, Кирило, Федір

20 листопада – день святого Федота. Федотів день
У православній церкві 20 листопада вшановується пам’ять святого Федота – одного з мучеників, які постраждали за віру в Христа (всього їх було близько 30 осіб). Саме Федот разом зі своїми товаришами відкрито проповідував християнство, незважаючи на те, що язичники примушували його відректися від своєї віри. В результаті, Федот був заарештований і страчений.

20 листопада селянки починали прясти, але перед початком роботи обов’язково молилися святому Федору для того щоб попросити захисту і допомоги, адже саме Федір був відомий як покровитель жіночого рукоділля. Одночасно відзначали свято Федлра-льодоставу, оскільки водойми вже замерзали, і встановлювалася морозна погода. Селяни починали ходити на риболовлю, але одночасно спостерігалися ожеледь, а тому, намагалися дотримуватися граничну обережність. Дорослі в цей день загадували дітям загадки про лід.

20 листопада – день ікони Божої матері з немовлям «Взиграніє немовляти»
ікона Божої матері «Взиграніє немовляти»

20 листопада вшановується ікона Божої матері з Маледнцем «Взиграніе», яка вважається однією з самих незвичайних і унікальних ікон хоча б тому, що на ній немовля Ісус зображується в русі, а не статично, як на більшості образів.

Згідно з історичними даними, «Взиграніе» – «жіноча» ікона, яка представляє собою копію аналогічного візантійського образу і є чудотворною. У всякому разі, їй часто моляться жінки, які довго не можуть зачати дитину. Можна приходити до образу і парою, щоб молитися разом з чоловіком. Часто 20 листопада замовляється і молебень під назвою «Взиграніе». Особливо це стосується жінок, які повинні в скоро часу народити дитину.

Вважали, що в цьому випадку немовля буде здоровим і виросте міцним. У свідомості російської людини саме 20 листопада по вищезгаданих причин вважається торжеством материнської любові. Тому, матерям виявляли особливу шану і повагу.

20 листопада: традиції та звичаї дня
В цей день на водоймах вставав лід, завдяки якому можна було приступити до підлідної риболовлі і їздити прямо по поверхні водойм. Селяни вважали, що лід, це не просто природне явище, але і дуже могутній дух, який бореться з водяним за владу на річці. Взимку всі водяні духи: водяниця, водяні, болотники і болотниця, ховалися на дні болота і річки в своїх палацах і спали до весни. Тому льодовому духу взимку приходила сила.

В цей день ще прийнято було годувати зимових птахів, особливо раділи появі зимородка, це означало, що зима нарешті повністю вступила в свої права. Вважалося, що спів зимородка на гілці перед вікном це на щастя.

Жінки пряли в цей день, але перед роботою зверталися з молитвами до Феодота, так як він вважався покровителем жіночого рукоділля.

За народним повір’ям, якщо вагітна буде вести себе доброзичливо, скромно і молитися в цей день, то дитина буде здоровою. Якщо ж буде їсти на бігу, то все життя дитина буде неспокійною. А якщо буде багато спати, то малюк стане дуже ледачим в майбутньому.

Народні прикмети
Ожеледь на Федота – прикмета, що така погода протримається достатньо довго.
Рясні снігопади 20 листопада – навесні буде сильна повінь.
Сніг 20 листопада лягає на вологу землю – жито добре вродить.
Якщо жінка вагітна, то в цей день їй варто бути особливо доброзичливою і лагідною, проводити час в молитві та роздумах про своє здоров’я – тоді дитина буде здоровою і щасливою.
Все те, про що в цей день думає вагітна, за прикметами, переноситься на дитину.

Не можна 20 листопада плести, але зате можна ткати і прясти.
Галки 20 листопада кричать неспокійно – на наступний день варто очікувати снігопад.
Що не можна робити 20 листопада:
. Відганяйте цього дня погані думки. Все, про що в цей день думає вагітна – переноситься на дитину. Помисли повинні бути чистими та добрими. . Вагітній жінці цього дня не можна перекушувати на ходу, адже дитина буде неспокійною. Жінці, яка чекає народження немовлята не варто лінуватися та проводити весь день у ліжку. Якщо вагітна жінка буде багато спати і лінуватися, дитина буде такою ж ледачою.

Події 20 листопада в Україні та світі
1624 — Захарія Копистенський поставлений архімандритом Києво-Печерської Лаври.
1805 — Відбулась прем’єра єдиної опери Людвіґа ван Бетховена «Фіделіо».
1818 — Симон Болівар проголосив незалежність Венесуели від Іспанського королівства
1910 — Початок Мексиканської революції. Франсиско Мадеро оголошує План Сан-Луїс-Потосі, де проголошує себе президентом Мексики та закликає до озброєної боротьби проти диктатора Порфіріо Діаса.
1917 — своїм 3-м Універсалом Українська Центральна Рада проголосила УНР
1918 — Більшовики створили тимчасовий уряд УСРР на чолі з Юрієм П’ятаковим.
1941 — робітники в Ленінграді почали отримувати по продовольчих картках 250 грамів хліба в день, всі решта — 125. За час блокади померло від голоду понад 640,000 ленінградців.
1943 — Під охороною УПА на Волині почалася Перша Конференція поневолених народів Східної Європи та Азії, на якій оформлено політичну організацію — Антибільшовицький Блок Народів (АБН).
1945 — у німецькому місті Нюрнберг розпочався міжнародний судовий процес над нацистськими діячами Третього Рейху.
1985 — випущена Microsoft Windows 1.0
1991 — встановлено консульські відносини між Україною і Туреччиною.
1998 — запуск першого модуля Міжнародної космічної станції (модуль «Зоря»)
2003 — В Антарктиді знайдено лід віком 900 тисяч років.
2004 — Шевченківський районний суд Києва відхилив подання Київської міської державної адміністрації про обмеження на проведення масових акцій на Майдані Незалежності з 21 по 23 листопада.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
26 листопада
Вчора
24.11.2020
23.11.2020
22.11.2020
21.11.2020
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю