Боржники аліментів не поїдуть за кордон

15 Жовтня 2019, 11:25
1061

Завдяки другому пакету законів «Чужих дітей не буває» встановили обмеження прав боржників аліментів у виїзді за кордон.

Про це інформує керіник юстиції Волині Валентин Кухарик.

Такі міри дозволять ефективно впливати на неплатників і все ж таки змушувати їх платити законні кошти на утримання дітей. Державні виконавці Волині визначають роботу з аліментними боржниками однією із найпріоритетніших. Адже кошти, котрі виплатять неплатники аліментів, будуть витрачати на розвиток та забезпечення дітей — майбутнього нашої України.

Юстиція Волині нагадує процедуру, за якою може бути здійснене обмеження у праві виїзду за межі України. Тим особам, у яких сукупний розмір заборгованості буде перевищувати розмір платежів більше ніж 6 місяців (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини), державний виконавець зможе ухвалити одразу чотири постанови і заборонити виїжджати з країни, керувати автомобілем, користуватись зброєю та полювати.

Коли припиняється тимчасове обмеження на виїзд з України?

Знімається у разі: винесення виконавцем постанови про закінчення виконавчого провадження або погашення заборгованості зі сплати періодичних платежів у повному обсязі. Тоді виноситься постанова про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду особи з України.

Чи можна оскаржити обмеження на виїзд за кордон?

Так, рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, посадових і службових осіб з питань виїзду з України і в’їзду в країну громадян України можуть бути оскаржені. Таку ухвалу суду можна оскаржити до апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення. Якщо ухвала суду не була вручена боржнику у день її проголошення або складення, строк оскарження складає 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Окрім того, суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника у 10-денний термін з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням сторін та інших зацікавлених осіб за обов’язкової участі державного (приватного) виконавця.

За результатами розгляду заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України постановляється ухвала, яка може бути оскаржена. Відмова у скасуванні тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України не перешкоджає повторному зверненню з такою самою заявою у разі виникнення нових обставин, що обґрунтовують необхідність скасування обмеження.

Нагадаємо, боржник, який має заборгованість зі сплати аліментів, також не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024