До якого повіту може потрапити Турійський район

13 Жовтня 2019, 14:35
Обговорення формування нового районного поділу Волині 2033
Обговорення формування нового районного поділу Волині

Тривають суперечки щодо кількості повітів-районів на Волині, які мають залишитися в області після завершення адміністративно-територіальної реформи.

Про це повідомляється на сторінці-facebook Волинського регіонального відділення Асоціації міст України.

Наступний етап реформи місцевого самоврядування передбачає укрупнення об’єднаних територіальних громад у повіти чи округи, якою буде остаточна назва поки ще не визначилися. Важлива функція повітів – це робота державного урядника, який замінить теперішні адміністрації і контролюватиме місцеве самоврядування; на повітовому рівні також діятимуть державні інспекції тощо.

У Луцьку презентували три моделі ймовірного поділу Волині. Вони передбачають три або чотири райони: не ставлять під питання існування Луцького та Володимир-Волинського районів, а от в інших частинах є розбіжності. Але у будь-якому випадку Турійський район увійде до Ковельського повіту, а куди потраплять інші райони дивіться на запропонованих моделях поділу.

Модель №1 розроблена профільним міністерством та передбачає три райони чи повіти або округи. Тут додається один великий Ковельський район. До речі, варіант Мінрегіону – це лише пропозиції для опрацювання та обговорення з урахуванням усіх наявних місцевих особливостей та чинників, зокрема географічних властивостей, історичних, етно-культурних факторів, наявних управлінських кадрів та відповідної інфраструктури тощо та підготовки «практичного» формату майбутнього адмінтерустрою субрегіонального рівня в області.

Модель №2 запропонована експертами проєкту в межах якого організовано круглий стіл і передбачає Луцький, Володимир-Волинський, Ковельський та Камінь-Каширський район. Втім, у ході обговорення місцеві експерти зазначили, що поділ за другою моделлю «вб’є» економічні перспективи цих районів. Тому ліпшою є Модель №3. Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко зауважив, що нова влада має намір довершити реформу децентралізації до проведення місцевих виборів.

Модель №3 – компромісний «волинський» варіант, запропонований експертами та членами ініціативної групи. Наразі дискусії виникли щодо центрів повітів між містом Камінь-Каширський та селищем Маневичі й містами обласного підпорядкування – Володимиром-Волинським (Володимир-Волинський. Офіційна сторінка міста.) та Нововолинськом (Нововолинська міська рада).

Голова Волинської обласної ради Ірина Вахович вважає, що четвертий повіт для Волині потрібен.

Одностайні щодо цього і представники Волинського РВ АМУ, а ще вони переконані, що, насамперед, варто належно і швидко завершити базовий рівень децентралізаційної реформи до кінця 2019 року – створивши спроможні та фінансово стабільні громади, паралельно працюючи над формуванням районів.

Читайте також: У районі відбудуться вибори у громаду

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024