Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Переговори у форматі «Будапешт плюс» – нова ініціатива Юлії Тимошенко
Переговори у форматі «Будапешт плюс» – нова ініціатива Юлії Тимошенко

Переговори у форматі «Будапешт плюс» – нова ініціатива Юлії Тимошенко

14:06 31.10.2018
255

Надані Києву в рамках Будапештського меморандуму гарантії мають бути виконані. В Україну повернеться мир, а окупований Донбас та анексований Крим будуть звільнені. Шлях до цього забезпечить новий формат переговорів України зі світовими лідерами – «Будапешт плюс».

Таку ініціативу оголосила Юлія Тимошенко під час свого виступу на форумі «Нова стратегія миру та безпеки», який відбувся у Києві вчора, 30 листопада.

Після президентських виборів лідер «Батьківщини» має намір запросити до України очільників країн-підписантів Будапештського меморандуму – США, Великобританії та Росії, а також лідерів Франції, Китаю, Німеччини та Верховного комісара ЄС з питань безпеки.

«У нашій стратегії досягнення миру провідна роль відводиться Будапештському формату переговорів. Потрібен поглиблений формат – «Будапешт плюс». Туди мають увійти всі країни-гаранти територіальної цілісності та суверенітету України: насамперед – США і Велика Британія, і, безумовно, Україна та Росія. Але ми добре знаємо, що трохи пізніше до Будапештського меморандуму приєдналися Франція та Китай, а це посилює міць та потужність цих гарантій. У цьому посиленому форматі обов’язково має бути і Німеччина, адже вона та персонально Ангела Меркель доклали максимальних зусиль, щоб спробувати припинити війну, розв’язану Росією в Україні. Окрім цього, на мій погляд, від ЄС було б доцільно запросити Верховного представника ЄС у закордонних справах та політиці безпеки», – розповіла Юлія Тимошенко.

Голова партії «Батьківщина» впевнена, що «зміцнений і розширений дипломатичний механізм «Будапешт плюс» дозволить повернути Україні свою «суб’єктність у переговорному процесі», відкриє перспективи включення в міжнародний порядок денний питання незаконної анексії Криму, яке не є предметом Мінських домовленостей.

Політик нагадала, що Україна «за запитом усього цивілізованого світу відмовилася від третього у світі ядерного потенціалу і свої зобов’язання перед людством виконала», і «тепер слово, а головне – дія за гарантами нашої безпеки і територіальної цілісності».

«Я хочу ще раз чітко, ясно та зрозуміло наголосити: і Крим, і Донбас – це Україна. Інакше ніколи не буде!» – заявила Юлія Тимошенко, розкритикувавши президента Порошенка, який за майже п’ять років війни не використав можливості Будапештського меморандуму для повернення миру в Україну.

Водночас лідер «Батьківщини» звернула увагу, що не закликає «вбивати стагнуючий Мінський процес, особливо на тлі відсутності інших політико-дипломатичних форматів», і наполягає на співпраці зі світовим співтовариством, щоб цей формат набув «реальності та дієвості».

«Після президентських виборів я ініціюю скликання міжнародного саміту у форматі «Будапешт плюс» для ухвалення нової стратегії миру та визначення шляхів забезпечення гарантій Україні країнами-підписантами меморандуму. Ми маємо включати активну і сильну дипломатію справжнього миру, а не продовжувати беззубу дипломатію заморожених конфліктів», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, як заявила політик, дипломатичні переговори щодо шляхів повернення миру в Україну будуть ефективними лише за умови побудови сильної та обороноздатної армії. Так, Тимошенко вважає за необхідне провести реформи Збройних сил України, що передбачатиме побудову сильної української армії на контрактній основі, створення належного соціально-економічного забезпечення і всіх необхідних умов для військових.

Коментарі
18 серпня
Сьогодні
Вчора
16.08.2019
15.08.2019
14.08.2019
13.08.2019
12.08.2019
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин